او روشن دل بود ...

 

آنقدر در ایستگاه انتظار کشیده بودیم که وقتی اتوبوس آمد چنان ذوقش را کردیم که گویی عزیز سفر کرده ، آمده...

هم قطاری های من در ایستگاه در سبقت گرفتن از دیگری برای سوار شدن از هیچ کوششی دریغ نکرده و وقتی روی صندلی ها جلوس نمودند ، گویی دیگر راحت شدند .

من هم که همیشه از غافله جا می مانم در آخر این صف وارد اتوبوس شدم .

استثناً یک صندلی برای نشستن گیر آوردم !

کنار دست خانمی نشستم .

عصر بود و چه چیزی دلچسب تر از دیدن منظره ی بیرون و نسیم خنکی که در صورتت پهن می شد...

خانم بغل دستی هم گویا حس و حال مرا داشت ؛ چرا که بر خلاف دیگران که در اتوبوس و تاکسی ، تازه بخیه ی درد دلشان باز می شود ، ساکت و آرام بود و لام تا کام حرف نمی زد.

مای دل به نشاط ، در آرامش خود که انگار سوار بر خر مراد از جاده های زندگی عبور می نمودیم ، غرق بودیم ... تا اینکه اتوبوس در یکی از ایستگاه ها نگه داشت و یک دفعه برق از کله ی من و خانم بغل دستی ، پرید!

خانم صندلی پشتی که می خواستند به بیرون نزول اجلال نمایند ، سر ما را با آرنجشان چنان نوازشی دادند که یکی از ایشان خوردیم و یکی هم از صندلی جلو!

من و خانم بغل دستی ، گیج و ویج از ضربه ی مغزی ، با تعجب به یکدیگر خیره شدیم.

من که گویی ضربه ام ، کاری تر بود ، بی اختیار زدم زیر خنده و خنده هم زد زیر خانم بغل دستی!

نمی توانستم خنده ام را کنترل کنم ، به این فکر می کردم که چرا ملت اینقدر در سوار و پیاده شدن از اتوبوس ، عجله دارند ؟!

و این مسئولیت خطیر را با سرعت گندم برشته ، به نحو احسن انجام می دهند!

ولی خانم بغل دستی که انگار بدجور کیفش ناکوک شده بود ، طاقت نیاورد و غرغر کنان با چشمان شهلایش یک نگاه تند و تیز به خانم انداخت.

من همچنان به این رویداد فرخنده می خندیدم و خانم بغل دستی هم ، همچنان اشاراتی مفصل به فرهنگ نداشته ی مردم می نمودند ...که ناگهان دیدن صحنه ای در آن سوی شیشه ، هم خنده ی مرا خشکاند ، هم مهر سکوت بر لبان خانم بغل دستی زد !

 آن خانم عصای سفیدش را از کیفش بیرون کشید و به مسیرش ادامه داد...

 

 

/ 4 نظر / 25 بازدید
سوته دل

سلام وبلاگ زیبای دارید با ارزوی بهترین ها برای شما /////////// منتظر حظور شما وبلاگ نویس عزیز هستم حتما من را لینک کن و لینک خودت را هم در سیستم تبادل لینک من ثبت کن link.kam-rang.ir ممنون میشم این تولبار را هم نصب کنی بخدا جای دوری نمیره ممنون لینک تولبار: https://s3.amazonaws.com/com.alexa.toolbar/atbp/yLofZb/download/index.htm اگر علاقه مند به برنامه سازی برای رادیوی ما هستید حتما با ما در ارتباط باشید

مجید

بر عالمیان رحمت رحمن زهراست در هر دو جهان سرور نِسوان زهراست نوری که دهد شاخه طوبی از اوست کوثر که خدا گفته به قرآن زهراست تولد گل یاس نبی اکرم مبارک [گل][گل][گل]

نرگس

عالی عالی عالی ... [قهقهه][دست][تایید][قهقهه][دست][تایید]

shahi

سرکار خانم مدیر محترم وبلاگ با سلام. ضمن تشکر از زحمات شما، مطلب زیبای حضرتعالی برای معرفی و استفاده دیگران، در سایت "صدای تو/sedayeto.ir" کار شد. *** دوست گرامی ، پیشنهاد میشود در پستهای تان از عکس های مناسب بیشتر استفاده کنید. *** لطفا لینک سایت شبکه وبلاگی را با نام "صدای تو" به وبلاگ خود اضافه نمایید. *** تقاضامندیم پس از نوشتن هر پست ، با مراجعه به قسمت ارسال مطلب در سایت، ما را در جریان مطالب جدید خود قرار دهید. با صدای تو در سطح استان و کشور دیده و شنیده شوید/sedayeto.ir